Counter-Strike TR
...Trine... Uyeoll10
Counter-Strike TR
...Trine... Uyeoll10
Counter-Strike TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

*_* ForumCs...! cS asKı <3 *_*

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

...Trine...

YazarMesaj
The Kinq
Admin
Admin
The Kinq

...Trine... 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
8
Uyarı Yok
...Trine... Left_bar_bleue999 / 999999 / 999...Trine... Right_bar_bleue

Rep Gücü Rep Gücü : 5288

...Trine... Empty
MesajKonu: ...Trine...   ...Trine... IiconminitimePaz 09 Mayıs 2010, 17:31

Yaşım geldi 25'e ve yavaş yavaş artık oyun oynamaktan sıkılıyorum sanırım. Ne zaman yeni bir oyun çıksa ilk önce onun demosunu oynuyorum ve çoğu zaman da o oyunun eskiden oynadığım bir oyundan hiçbir farkının olmadığını görüyorum (ve tabii ki de o oyunu satın almıyorum). Bu düşüncülerimi hemen hemen artık her yazımda belirtmekten ben de sıkıldım ancak oyun firmaları yeni fikirler üretmemeye devam ettikçe bu düşüncelerimi de söylemeye devam edeceğim. Neyse ki son yıllarda benim bu durumuma bağımsız oyun firmaları çözüm bulmuş görünüyor. İlk önce Braid, sonra Zeno Clash, ondan sonra da Plants vs. Zombies derken şimdi de Trine adlı her ne kadar bağımsız kategorisinde yer alsa da aslında büyük çaplı ve para basan firmaların oyunlarına taş çıkartan bir oyun ile bana istediklerimi verdiler. Finlandiya asıllı ve bizlere yine oldukça güzel olan Shadowgrounds ve Shadowgrounds: Survivor oyunlarını armağan eden Frozenbyte firmasının üçüncü oyunu olan Trine bana daha önce hiç tatmadığım eğlenceler ve hoş vakitler yaşattı. Gelin bu muhteşem oyuna hep birlikte göz atalım.

Ateş topu büyüsü yapamayan büyücüye ben büyücü demem!

Trine'ı fizik kuralları ile haşır neşir olduğunuz ve birbirinden farklı yeteneklere sahip olan 3 karakteri yönettiğiniz bir platform oyunu olarak kısaca tanımlayabiliriz. Oyun hırsız, büyücü ve şövalye olan 3 kahramanın, krallığı kötülüklerden kurtarmak için Trine adlı esrarengiz bir alete hapsolmalarını konu alıyor (evet, bunu kendileri bile ilk başta bilmiyorlar). Oyun boyunca krallığın türlü yerlerini gezip kötülüklerle savaşmalı ve sonunda ise tüm kötülüğü yok edip Trine adlı aletten kurtulmalısınız. Her ne kadar hikaye olarak oyun pek iyi sayılmasa da (aslında hikayenin bölümler boyunca bizlere 3. bir şahıs tarafından bize anlatılmasını beğendiğimi söyleyebilirim) diğer yönleri ile bu açığı rahatça kapatmayı başarıyor.

Trine'ı oynanış olarak ilk (ve ikinci) Prince of Persia ile Flashback'in karışımı olarak nitelendirebiliriz. 2 boyutlu bir düzlemde kahramanlarınızı hareket ettiriyorsunuz ve türlü bulmacaları çözüp, yaratıklarla savaşarak bölüm sonuna ulaşmaya çalışıyorsunuz. Eğer oyunu tek başınıza oynuyorsanız 3 karakterden birini oyun esnasında istediğiniz zaman saçebiliyor ve onu yönetebiliyorsunuz. Her karakterin kendine ait sağlık ve büyü göstergesi bulunuyor yani bunlar ortak değil. Böylece eğer bir karakter ölmek üzereyse anında diğer karaktere geçip oyuna rahatça devam edebiliyorsunuz. Üç karakterin de kendine has özellikleri bulunuyor; hırsız ok atma ve kancasıyla tavandan tavana sallanma ve atlama özelliğine sahipken, şövalye kılıç ve balyoz kullanıp eşyaları fırlatabiliyor. Büyücü ise türlü eşyalar oluşturup onları üst üste dizebiliyor ve eşyaları büyü ile hareket ettirebiliyor. Oyunun yapımcıları oyunun bölümlerini hem görsel olarak hem de bu üç karakterin özelliklerine göre öyle bir zekayla oluşturmuşlar ki insan ister istemez hayrete düşüyor. Tüm bölümler boyunca tüm karakterleri kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Fizik kuralları ve efektleri de oyunun her yanına yayılmış durumda ve sadece görsel açıdan insanları tatmin etmek için oyuna konulmamışlar. Mesela karşınıza 5 tane iskelet çıktı diyelim, onları ya şövalye ile tek tek keserek öldürebilirsiniz veya büyücü ile havada uzun bir blok oluşturup üzerlerine düşmesini sağlayıp öldürebilirsiniz. Hatta ve hatta büyücü ile bir üçgen blok oluşturup, hırsızın oku ile onu yakıp tüm iskeletleri patlatabilirsiniz. Yani oyunun oynanışı tamamiyle size bağlı, her zaman farklı türlü taktikler deneyebiliyorsunuz bu da oyunun ömrünü uzatıyor.
https://forumcs.forumdizini.com

...Trine...
1 sayfadaki 1 sayfası